Recent News
Wewnętrzni sabotażyści

Nie każdy jest dotknięty przez wszystkie 10 sabotażystów w tym samym czasie i w ten sam sposób. Na różnych ludzi wpływają różne rodzaje sabotażystów. Sędzia jest uniwersalnym panem dla wszystkich ludzi i wspólnym sabotażystą, który trapi wszystkie jednostki.

Istnieje 10 wewnętrznych sabotażystów:

1. Sędzia

Często określany jako uniwersalny sabotażysta, sędzia będzie cię bił nad powtarzającymi się błędami. Obsesyjnie ostrzega cię przed przyszłymi zagrożeniami. Powoduje, że martwisz się i łatwo popadasz w obsesję i fiksację na negatywności. Sędzia jest wrogiem. Może przejść do uruchomienia innych sabotażystów i spowodować niepotrzebny stres, ostatecznie zmniejszając twoją ogólną skuteczność.

2. Ofiara

Ofiara nie czuje się akceptowana. Stara się przyciągnąć sympatię poprzez uwagę. Skupia się na bolesnych, wewnętrznych uczuciach, a gdy jest krytykowana, ma tendencję do wycofywania się. Ofiara otrzymuje uwagę poprzez swoje problemy emocjonalne, słaby temperament lub ponure zachowanie. Ofiara czuje się samotna, odizolowana, smutna i opuszczona. Czuje się sfrustrowana, bezradna i winna.

3. Pleaser

Pleaser próbuje zdobyć akceptację i przywiązanie pomagając innym. To zaspokaja jego potrzeby emocjonalne. Podoba się, schlebia i ratuje. Pleaser traci z oczu swoje własne potrzeby i może stać się urażony. Ma silną potrzebę bycia lubianym przez innych, co czyni pośrednio, tak aby inni czuli się zobowiązani do odwzajemnienia troski. Pleaserowi przeszkadza, gdy inni nie przejmują się tym, co zrobił.

4. Niespokojny

Niespokojny sabotażysta szuka podniety z wielu działań. Łatwo się rozprasza, odbija się od nieprzyjemnych uczuć i szuka nowej stymulacji. Uwaga jest stale przesuwana, a zniecierpliwienie jest stałe. Unika prawdziwego i trwałego skupienia na jakichkolwiek sprawach czy związkach. Niespokojni sabotażyści zapewniają sobie namiastkę samokształcenia i ucieczkę od niepokoju i bólu.

5. Hiper-czujny

Hiperczujny sabotażysta wykazuje ciągły strach i niepokój przed niebezpieczeństwem. Martwi się o rzeczy, które mogą pójść źle. Cały czas ma wątpliwości co do siebie i innych.

Hiperczujny sabotażysta jest zawsze podejrzliwy wobec tego, co inni mogą robić. Szuka uspokojenia i wskazówek poprzez zasady, procedury i autorytety. Hiperczujny sabotażysta często czuje się sceptyczny i cyniczny. Postrzega, że życie jest pełne niebezpieczeństw.

6. Hiper-osiągacz

Hiper-osiągacz szuka szacunku dla siebie i walidacji z ciągłych osiągnięć. Może to prowadzić do nastawienia na cel i pracoholizmu oraz utraty kontaktu z relacjami i potrzebami emocjonalnymi. Dostosowuje swoją osobowość, aby zaimponować innym ludziom. Chce doskonalić raczej zewnętrzne niż wewnętrzne „ja”.

Ogólną potrzebą jest odczuwanie sukcesu, ponieważ tworzy to poczucie wartości. Szczęście osiąga się poprzez osiągnięcia. Nie jest w stanie połączyć się na głębszym poziomie z innymi.

7. Hiper-racjonalny

Ten sabotażysta skupia się na racjonalnym przetwarzaniu wszystkiego. Wysoka koncentracja może spowodować utratę skupienia. Najbardziej ceni sobie wgląd, wiedzę i zrozumienie. Raczej analizuje niż doświadcza uczuć.

Hiperracjonalny sabotażysta ma dobrą strategię przetrwania. Ucieka w uporządkowany, racjonalny umysł, generujący bezpieczeństwo i intelektualną wyższość. Uwagę i pochwały zyskuje dzięki byciu najbardziej mądrą osobą.

8. Kontroler

Ten sabotażysta ma opartą na lęku chęć przejęcia władzy. Chce mieć kontrolę nad sytuacjami i działaniami ludzi. Jest to silny mówca, woluntarystyczny i konfrontacyjny. Kontroler popycha innych poza ich strefę komfortu. Kontroler może być pobudzający i onieśmielający.

Komunikacja może być wyrażona w gniewny i krytyczny sposób. Kiedy czuje się zraniony lub odrzucony, nie przyzna się do tego. Kontroler uzyskuje wyniki, ale są one tymczasowe i kosztem tego, że inni czują się kontrolowani i mają pretensje.

9. Stickler

Stickler jest perfekcjonistą i ma potrzebę utrzymywania rzeczy w porządku i organizacji. Może być bardzo krytyczny wobec siebie i innych. Stickler silnie wymaga samokontroli. Ma wysokie standardy i musi być metodyczny.

Występuje ciągła frustracja z samym sobą i innymi. Stickler jest sarkastyczny i zadufany w sobie. Jest nieelastyczny, aby poradzić sobie ze zmianami i różnymi stylami innych. Inni ludzie czują się urażeni, niespokojni i pełni zwątpienia w siebie.

10. Unikający

Osoba unikająca skupia się na tym, co przyjemne i pozytywne, a unika tego, co trudne i nieprzyjemne. Ma trudności z mówieniem „nie”, opiera się innym, woli komfort i rutynę, zwleka, gdy zadania nie są przyjemne.

Unikający będzie tłumił gniew i urazę, zamiast wyrażać te emocje. Zaprzecza konfliktom i negatywnym relacjom, a zaufanie ze strony innych może być powierzchowne, ponieważ występuje unikanie konfliktów i poziom zaufania innych jest obniżony.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *