Recent News
Przerywany post

Pomyślmy o codziennej rutynie przeciętnego Amerykanina (i większości innych narodów Pierwszego Świata): pobudka, pośpieszne wyjście do pracy/szkoły, siedzenie w biurze/szkole do późnego popołudnia (może zjedzenie lunchu), powrót do domu po długim dniu, zjedzenie dużej kolacji, cieszenie się jakimś przestojem i prawdopodobnie zjedzenie kolejnego posiłku przed snem. Zauważ, że śniadanie jest często pomijane na początku? Wielu ludzi jest po prostu bardziej zajętych upewnieniem się, że są czyści i gotowi na cały dzień, a następnie martwią się o jedzenie rano.

Ostatnim argumentem przemawiającym za przerywanym postem w tym przypadku jest to, że niewiele osób lubi jeść duży posiłek rano i/lub w środku dnia szkolnego/pracy, chyba że lubisz nosić się z dniem czując się jak kamień w żołądku i cieszyć się poruszaniem jelitami w obiektach publicznych (w porządku, ten ostatni argument jest całkiem nie na miejscu, ale masz punkt).

Istotą tego jest to, że dla wielu ludzi jest to po prostu wygodniejsze, aby przejść o wczesnej (i często w połowie) części ich dnia, nie martwiąc się o jedzenie i wracając do domu, aby zjeść ładny obiad z rodziną i zrelaksować się trochę. Ponownie, nie chodzi o to, że częste odżywianie nie dotyczy nikogo, ale po prostu przypuszczenie, że przerywany post ma ograniczone zastosowania w ograniczonych populacjach jest dość szalone, jeśli myślisz o tym pragmatycznie.

Przerywany post prowadzi do gloryfikacji bulimii i zaburzeń odżywiania.

To twierdzenie jest również nieco śmieszne w tym sensie, że wpisuje przerywany post w kategorię „zaburzonego jedzenia”, podczas gdy na drugim końcu spektrum ludzie, którzy obserwują zegar i jedzą dokładnie co 2,706660193 godziny są z natury „normalnymi zjadaczami” tego świata. Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie, czy jesz dwa posiłki dziennie, czy dziesięć posiłków dziennie, tak długo jak spełniasz swoje cele dotyczące kalorii i makroskładników, to właśnie tam mówi mi, że jesteś w stanie trzymać się swojej diety; czas i ilość posiłków jest drugorzędna.

Ponadto, aby powiedzieć, że post i następnie jedzenie duży posiłek jest formą glorified bulimia i binge eating jest asinine. Post ma wiele korzyści zdrowotnych i powiedzieć, że jest to bulimiczne zachowanie jest po prostu płaska się mylić, zasadniczo to będzie wnioskować, że wczesne hunter-gatherer ludzi były wszystkie bulimic, hmmm … Nie jestem pewien o prawdziwości tego jednego.

A co by się spodziewało, że zwolennicy przerywanego postu zrobią, kiedy zaczną jeść? Zjedzą kilka rodzynek i nazwą to dniem? Oczywiście, że zwolennicy przerywanego postu będą mieli większe posiłki, całkiem proste równanie naprawdę: mniejsza częstotliwość posiłków oznacza więcej składników odżywczych na posiłek. Jedzenie dużego posiłku nie równa się binging; binging to niekontrolowane żarłoczność. Zjedzenie dużego posiłku w ramach zapotrzebowania na składniki odżywcze (po okresie postu) w sposób kontrolowany jest całkowicie zdrowym, normalnym zachowaniem.

Jedzenie dużych posiłków z dużą ilością węglowodanów wieczorem prowadzi do przyrostu tłuszczu

Większość kulturystów i miłośników fitnessu intuicyjnie wiąże węglowodany z insuliną, co jest prawidłowe, ale mają oni również tendencję do nadmiernego uogólniania fizjologicznych efektów działania insuliny i obawiają się, że jakiekolwiek uwolnienie insuliny wieczorem zamieni składniki odżywcze w tłuszcz, ponieważ wrażliwość na insulinę jest generalnie niższa w nocy i najwyższa rano.

Teoria ta brzmi więc dobrze na papierze, ale w realnym świecie wypada blado. W rzeczywistości, badanie opublikowane w Singapore Journal of Medicine wykazało, że muzułmanki faktycznie straciły tkankę tłuszczową i masę ciała podczas Ramadanu (1 duży posiłek po zachodzie słońca i mały posiłek przed wschodem słońca).

Co więcej, istnieje wiele badań, które pokazują mało znaczącą różnicę pomiędzy tempem utleniania węglowodanów u osób, które jedzą duży posiłek rano w porównaniu do tych, które zjadły równoważny posiłek później w ciągu dnia.

I ostatni, ale nie najmniej, jest mało powodów, aby wierzyć, że można zyskać tłuszczu w przypadku braku nadmiernego zużycia energii, tak, że prawo tam jest jeden powód tego roszczenia o węglowodany w nocy podejmowania jeden tłuszczu jest dziko krótkowzroczne.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *