Recent News
Muzyka motywacyjna podczas treningu

Muzyka i motywacja

To jest dla mnie trudny temat. Przyznaję… nienawidzę nosić słuchawek podczas treningu. Nie tylko uważam, że rozpraszają, ale również nienawidzę wyciągania ich w komercyjnej siłowni za każdym razem, gdy muszę zapytać: „hej czy używasz stojaka na przysiady?”.

Jeśli nie masz nic przeciwko noszeniu odtwarzacza MP3 i popping w ear buds, to komercyjna siłownia będzie Ci odpowiadać. I heck, jeśli nie dbasz o muzykę w ogóle, i są w stanie trenować w Zen-jak trans cały czas ignorując irytujące muzyki pop w tle, to naprawdę nie ma znaczenia, gdzie trenować.

Ale jeśli jesteś taki jak ja i nie lubisz słuchawek, i chcesz, aby muzyka była głośna, to jest tylko jedna opcja… domowa siłownia z potwornym systemem dźwiękowym.

Wyciągi ze sztangą i spottery

Jestem w stanie bezpiecznie trenować w domu używając catch pins na moim squat rack i face savers na mojej stacji bench press. Jeśli nie uda mi się powtórzyć, bar ląduje na kołkach i nie kończę w niepewnej pozycji.

Nikt nie chce rzucić rep squat w domu, lub być uwięziony pod chybił rep prasy ławki. Jeśli budujesz domową siłownię, musisz kupić odpowiedni sprzęt, aby nieudane repy nie były problemem.

Ja faktycznie uważam, że trening w domowej siłowni jest lepszą opcją, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i spotters. W komercyjnej siłowni jest wystarczająco trudne, aby znaleźć spotter, kiedy trzeba, i szanse są, że ta osoba nie wie, co do cholery robią i może nawet uczynić reps bardziej niebezpieczne. Nadgorliwi spotterzy są powszechni. Nie chcę, aby chwytali drążek wcześnie lub w sposób, który spowoduje, że stracę koncentrację lub formę.

Trening z partnerem, lub podnoszenie w siłowni wraz z wieloma doświadczonymi podnoszącymi, zmienia tę dynamikę. Jeśli masz dostęp do kogoś, kto wie, jak spot, to praca na komercyjnej siłowni jest tak samo opłacalne.

Należy zauważyć, że podczas gdy większość komercyjnych siłowni squat rack mają catch pins (co spotters opcjonalne), stacje prasy stołowej nie. Możesz zdecydować się na podciągnięcie ławki do stojaka do przysiadów/ power rack i zrobienie tam ławki. Robiłem tak wiele razy, gdy spotterzy nie byli dostępni.

Ograniczenia – brak kredy, deadliftów itp.

Bardzo niewiele komercyjnych siłowni pozwala na używanie kredy. To jest naprawdę tylko problem, jeśli jesteś powerlifting i nie używasz pasków. Dla reszty ludzkości, komercyjna siłownia i zestaw pasów będzie działać po prostu dobrze.

Niektóre stare szkoły i siłownie w stylu powerlifting wciąż mają kosze na kredę. Dobrym pomysłem jest zapytać o to, zanim zobowiążesz się do zakupu członkostwa w siłowni.

Jeśli deadlift, wiedz, że niektóre komercyjne siłownie nie pozwalają na ten podnośnik. Ponownie, rozsądnie jest dowiedzieć się przed zawarciem umowy.

Walka o sprzęt

Nie trzeba mówić, że będziesz musiał walczyć o sprzęt na komercyjnej siłowni. Albo to, albo będziesz musiał trenować w godzinach poza szczytem. Jeśli tak zrobisz, wiedz, że możesz nie być w stanie znaleźć spottera.

To jest stary catch-22 treningu w komercyjnej siłowni. Jeśli chcesz spotterów będziesz musiał walczyć o sprzęt. Jeśli chcesz mieć pustą siłownię, trudniej znaleźć spotterów od ławki i przysiadów.

Z drugiej strony, w domu nigdy nie musisz walczyć o sprzęt. Minusem treningu na domowej siłowni jest to, że masz bardzo mało sprzętu, o który możesz walczyć (chyba że jesteś bogaty).

Komercyjna siłownia zapewnia ci opcje sprzętowe, ale jeśli nigdy nie możesz dostać się na maszynę, którą chcesz, jaki jest tego sens? Nienawidzę czekania na sprzęt do siłowni i nie zawsze mogę kontrolować, kiedy trenuję. Jeśli podnosisz w godzinach szczytu wiedz, że twoje treningi mogą trwać nieco dłużej.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *