Recent News
Kilka ciekawych porad dietetycznych

Tak więc, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci się zrelaksować i cieszyć się posiłkiem z przyjaciółmi i rodziną, gdy nie przygotowałeś.

1. WEŹ SZKLANKĘ WODY

Woda stanowi około 60 procent naszej całkowitej masy ciała (Berardi i Andrews, 2015). Nawet jeśli pijesz napój alkoholowy, powinieneś upewnić się, że spożywasz wodę.

W rzeczywistości badania wykazały, że osoby, które wypiły dwie szklanki wody przed spożyciem posiłku, zjadły od 75 do 90 mniej kalorii podczas posiłku (Bernstein i Woods, 2010). W 12-tygodniowym badaniu uczestnicy, którzy pili wodę przed każdym z trzech posiłków w ciągu dnia, stracili pięć kilogramów więcej niż ci, którzy nie zwiększyli spożycia wody (Bernstein i Woods, 2010).

A więc pijcie.

2. CO Z ALKOHOLEM?

Co dobrego jest dining out bez posiadania dorosłego napoju lub dwóch, prawda? Jeśli zamierzasz pić alkohol podczas posiłku, powinieneś unikać wysokokalorycznych opcji, takich jak koktajle i likiery.

Zamiast tego wybierz opcje o niższej zawartości kalorii, takie jak lekkie piwa, białe i czerwone wina oraz szampan. I upewnij się, że ograniczysz się do jednego lub dwóch drinków, a nie sześciu lub siedmiu.

3. WYBIERZ BIAŁKO

Kiedy masz wątpliwości, wybierz chude białko. Z punktu widzenia kalorii, im chudsze białko, tym lepiej. Niektóre białe ryby, takie jak dorsz czy tilapia, mają niską zawartość tłuszczu, podobnie jak indyk i kurczak.

Łosoś i stek mają wysoką zawartość tłuszczu, więc będą miały więcej kalorii. Jeśli zamówisz stek, zawsze możesz odciąć tłuszcz. Jeśli masz zamiar mieć tłustsze białka, to jest absolutnie w porządku. Tylko upewnij się, że jesz chude białka wcześniej w ciągu dnia, i weź to łatwe na tłuszczach, takich jak oliwa z oliwek, olej kokosowy, orzechy, masło i awokado.

Pełna linia suplementów Cutler Nutrition

4. WYBIERZ WARZYWKO

Warzywa napełniają cię, ale upewnij się, że zamawiasz je bez sterty gęstych dressingów, takich jak Ranch czy Thousand Island. Zamiast tego, zdecyduj się na niskokaloryczny sos, taki jak vinaigrette i poproś o niego z boku, abyś mógł kontrolować, jak dużo jest go na twojej sałatce.

Kupuj sałatki bez dodatków takich jak grzanki, orzechy i rodzynki, które dodają niepotrzebnych kalorii. Zwykłe marchewki, sałata, pomidory i szpinak z odrobiną dressingu są idealne.

5. WYBIERZ WĘGLOWODANY (MOŻE)

Uh-oh, najsmaczniejsza część kolacji – węglowodany. Jak można oprzeć się te gooey tłuczone ziemniaki i tłuste frytki?

Dokonać mądrych wyborów carb. Można mieć kilka dobrych smakowych węglowodanów, ale zachować je w umiarze. Wystarczy garść lub dwie. Pamiętaj, że jeśli dostaniesz ogromną pomoc węglowodanów, nie MUSISZ ich skończyć.

Przez nadmierne jedzenie, robisz szkody dla własnego ciała. Nie jesteś sprawiedliwy wobec siebie.

6. LUB WYBIERZ INNE WEGE

Jeśli miałeś dużo węglowodanów tego dnia, może chcesz zdecydować się na drugą porcję wege.

Wystarczy poprosić kelnera lub kelnerkę, aby zastąpić swój carb z większą ilością warzyw. Prawie zawsze się do tego zastosuje. Wiele restauracji ma świeże, sezonowe warzywa, które smakują wyśmienicie.

7. WYBIERZ DESER (CZASAMI)

Ach, najlepsza część posiłku. Nie możesz się doczekać, aby dostać swoje ręce na tym sundae lodów lub ciasto.

Jeśli dostajesz deser, możesz nie chcieć mieć wielu węglowodanów w swoim głównym daniu. Zamiast tego zdecyduj się na podwójną porcję warzyw. W tej sytuacji musisz być ze sobą szczery. Jeśli miałeś dużo węglowodanów i tłuszczów tego dnia, możesz chcieć pominąć deser.

Wiedz też, że wszystkie desery nie są stworzone na równi. Na przykład, Cheesecake Factory ma 12 serników, jak również 10 innych ciast i dań lodowych w swoim menu z ponad 1000 kalorii (Informacje żywieniowe dla Cheesecake Factory).

Ale danie ze zwykłych lodów ma tylko 280 kalorii. Nie posiada tony dodatków, a i tak pozwoli Ci zaspokoić swój słodki ząb.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *