
Miłość oznacza stawianie potrzeb innych ludzi na równi — lub przed swoimi własnymi.
Podczas gdy ludzie mogą być z natury samolubni dla celów przetrwania, nie służy to nam dobrze w związkach. Jeśli nie stawiasz potrzeb innych ludzi przynajmniej na równi z własnymi, będą się oni czuli urażeni. Prawdziwa miłość naprawdę, autentycznie dba o szczęście innych ludzi i podejmie wielkie wysiłki, aby ludzie czuli się docenieni.
Miłość jest emocją o najwyższej wibracji, jaka istnieje.
Nauka udowodniła, że emocje takie jak miłość i strach mają bardzo różne wibracje. W rzeczywistości mogą je zmierzyć. Miłość wibruje bardzo szybko, podczas gdy emocje oparte na strachu (pomyśl o zazdrości, zaborczości, nienawiści, chciwości itp.) wibrują bardzo powoli. Kiedy kochasz całkowicie i bezwarunkowo, nie ma mowy o strachu. Wibracje miłości sprawiają, że czujesz się dobrze przez cały czas.
Miłość wymaga uwagi.
Miłość nie ignoruje. Nie patrzy w drugą stronę. Chce być obecna i być razem. Kiedy ludzie są zakochani, czasami myślą, że nie muszą już „wykonywać żadnej pracy”. Ale prawdziwa miłość faktycznie lubi dawać uwagę drugiej osobie. Czuje się dobrze i nie postrzega dawania uwagi drugiej osobie jako obowiązku.
Miłość rozumie i akceptuje różnice.
Spójrzmy prawdzie w oczy: Wszyscy jesteśmy różni. Nawet identyczne bliźniaki nie są dokładnie takie same. Mają różne doświadczenia i spojrzenia na świat. Prawdziwa miłość nie czyni innym ludziom krzywdy za to, że są inni. Kiedy ludzie naprawdę kochają inną osobę, akceptują jej różnice.
Miłość różni się tym, jak jest wyrażana i akceptowana.
To, co sprawia, że „czujemy się kochani” jest różne. W książce „Pięć języków miłości” Gary Chapman wyjaśnia różne sposoby, w jakie ludzie dają i otrzymują miłość: (1) słowa, (2) działania służbowe, (3) dawanie prezentów, (4) wspólne spędzanie czasu i (5) dotyk. Ważne jest, aby odkryć język miłości innych ludzi, abyś mógł zrozumieć siebie nawzajem i dać miłość w sposób, w jaki druga osoba ją rozpoznaje.
Miłość sprawia, że czujesz się dobrze, a nie źle.
Wiele osób myli bycie w związku z miłością. Tylko dlatego, że jesteś w związku, nie oznacza, że jest obecna prawdziwa miłość. Jeśli jest zazdrość, zaborczość, ciągłe walki, nadużycia (słowne, emocjonalne lub fizyczne), to nie jest miłość. Odwołaj się do #6. To są emocje i działania oparte na strachu.