Recent News
Pozycjonowanie- skąd pozyskiwać linki?

To prawda, że generowanie backlinków może wydawać się skomplikowane, ale pozostają one jedną z bardziej skutecznych strategii SEO. Podzielimy się 8 strategiami link-building, które można wykorzystać w celu poprawy rankingu strony internetowej.

Czym są backlinki?

Strona internetowa uzyskuje backlink, kiedy zewnętrzna strona internetowa zamieści do niej link zwrotny. Te backlinki powinny wskazywać na konkretną stronę w witrynie, taką jak wpis na blogu lub strona produktu. Backlinki działają najlepiej, kiedy pochodzą ze stron internetowych, które są istotne dla danego tematu lub niszy. Linki, które pochodzą z farm linków, stron hazardowych lub stron dla dorosłych nie pomogą w zwiększeniu rankingu i mogą doprowadzić do ukarania strony przez Google.

Dlaczego backlinki są tak ważne dla strony internetowej?

Backlinki działają jak kwalifikowane referencje. Uzyskanie backlinku ze strony internetowej o dużym autorytecie może sygnalizować, że produktom, usługom lub stronie internetowej można zaufać. Backlinki mogą zwiększyć autorytet strony internetowej w oczach Google. Im więcej kwalifikowanych backlinków, tym bardziej wiarygodna wydaje się strona internetowa użytkownika i tym bardziej prawdopodobne jest, że Google poleci daną stronę internetową ludziom do kliknięcia.

Jaki wpływ mają backlinki na Twoje SEO?

Poprawa autorytetu

Jak wspomniano powyżej, backlinki SEO mogą poprawić autorytet strony internetowej, co może zasygnalizować Google, że jesteś godnym zaufania źródłem, jeśli chodzi o rynek lub niszę.

Zdobycie większego ruchu organicznego Dobra strategia backlinków może zwiększyć ruch organiczny na stronie internetowej. Uplasowanie się wyżej w Google SERP przynosi więcej uwagi i niepłatnych kliknięć.

Jakie są strategie budowania linków?

Pozyskiwanie wysokiej jakości backlinków zajmie trochę czasu i wiele dobrych strategii. Należy zrozumieć swój obecny profil linków zwrotnych oraz jakość linków, które pozyskuje strona internetowa. Strategie budowania linków to konkretne techniki, które można wykorzystać do poprawy profilu linków zwrotnych. Strategie mogą być bardzo proste (poprawa treści na stronie) lub bardzo złożone (cyfrowy PR). Jeśli Twój budżet przeznaczony na pozycjonowanie jest wysoki możesz odwiedzić sklep SEO i stamtąd zakupić silne linki.

Oto 8 strategii link buildingu, które możesz wypróbować dla swojego portfolio linków zwrotnych:

8 strategii link buildingu, aby zbudować potężny profil linków zwrotnych

Strategia link buildingu #1: Technika drapacza chmur

Technika Skyscraper polega na znalezieniu treści, do których strony internetowe już linkują, a następnie stworzeniu własnej wartościowej, wysokiej jakości treści na ten sam temat lub w tej samej niszy. Następnie promujesz swoją treść wśród wpływowych lub godnych zaufania osób na Twoim rynku lub próbujesz przekonać je, aby linkowały do Twojej nowej treści.

Strategia Link Building #2: Moving Man

Gdy firmy aktualizują swoje blogi lub strony internetowe, często pozostawiają po sobie niedziałające linki lub niedziałające strony. Strategia Moving Man pozwoli Ci wykorzystać te naturalne przejścia dzięki zaktualizowanej, szczegółowej treści.

Zacznij od znalezienia strony internetowej konkurenta, która jest przestarzała lub nieaktualna. Stwórz nową stronę lub zaktualizuj istniejącą stronę za pomocą wysokiej jakości, pomocnych treści. Szczegóły są tutaj dość ważne – będziesz chciał, aby Twoja treść była tak unikalna i wciągająca, jak to tylko możliwe.

Strategia Link Building #3: Guest Posting/Blogging

Guest posting polega na pisaniu i umieszczaniu angażujących treści na popularnej lub godnej zaufania stronie internetowej, a następnie umieszczaniu na niej linków z powrotem do Twojej witryny. Nie chcesz spamować treści linkami. Odwołuj się do swojej strony tylko wtedy, gdy jest to istotne, a najbardziej wartościowe linki zachowaj dla swojego bio autora. (Potwierdź na stronie, na której będziesz publikował, że będziesz miał bio autora gdzieś na stronie i będziesz mógł zamieścić w nim linki). Twoje treści dla gości powinny być tak samo angażujące, pomocne i dokładne, jak treści, które tworzysz dla swojej strony. Pamiętaj, że piszesz do nowej publiczności; chcesz wzbudzić jej zainteresowanie, abyś mógł zarobić na kliknięcie na swoją stronę.

Strategia budowania linków #4: Wzmianki o marce bez linków

W ramach tej strategii poszukujesz marek, które wspominają o tobie w mediach społecznościowych, ale nie zamieściły jeszcze linków do ciebie. Skorzystaj z narzędzia Brand Monitoring, aby śledzić wzmianki, które zdobywasz na różnych platformach społecznościowych, takich jak Instagram i Twitter: Użyj narzędzia Brand Monitoring, aby śledzić wzmianki o dowolnych słowach kluczowych lub frazach marki, które chcesz śledzić. Możesz również użyć tego narzędzia do przeszukiwania określonych domen pod kątem wzmianek o Twojej stronie. Przełącz filtr Sentyment, aby zidentyfikować potencjalnych użytkowników, którzy mówią o Twojej marce w pozytywny sposób; mogą oni być bardziej skłonni do udostępnienia linku zwrotnego.

Strategia link buildingu #5: Odzyskaj utracone i zepsute backlinki

Ta strategia działa podobnie jak strategia Moving Man. Jednakże zamiast szukać uszkodzonych backlinków konkurencji, poszukuje się wszelkich uszkodzonych backlinków, które kiedyś wskazywały na użytkownika. Zbadaj, dlaczego każdy link jest uszkodzony lub utracony. Czy domena odsyłająca zakończyła migrację strony lub zaktualizowała swoją zawartość? Skontaktuj się z właścicielem i poproś go o zaktualizowanie zepsutego linku za pomocą odpowiedniej treści strony. Wykorzystaj to jako okazję do odświeżenia zawartości strony internetowej, jeśli to konieczne.

Strategia Link Building #6: Digital PR

Cyfrowy PR polega na oferowaniu mediom dobrych historii, które podkreślają Ciebie, Twoją firmę oraz Twoje produkty lub usługi. Możesz napisać informację prasową o ważnym wydarzeniu lub rozwoju, a następnie rozprowadzić ją do powiązanych mediów. Twoja informacja prasowa powinna zawierać link zwrotny do Twojej strony internetowej. Staraj się linkować do powiązanej strony, a nie do strony głównej.

Strategia link buildingu #7: Udzielaj wywiadów i podcastów

Podobnie jak w przypadku publikacji gościnnych, wywiady i wystąpienia w podcastach mogą pomóc w dotarciu do nowych odbiorców, dostarczeniu im wysokiej jakości treści oraz zdobyciu backlinków online. Użytkownik chce być postrzegany jako ekspert w swojej branży, jednocześnie zdobywając backlinki z renomowanych stron internetowych o dużej oglądalności. Wywiady i podcasty są zazwyczaj umieszczane online na tych stronach wraz z biografiami lub opisami, które można wykorzystać do umieszczenia linków zwrotnych do swojej strony internetowej.

Strategia link buildingu #8: Oferowanie linku za link

Ta metoda pochodzi z dawnych czasów backlinking, gdzie firmy skupiały się na ilości zamiast jakości. Backlinking ewoluował od tego czasu, ale „link za link” nadal może być użyteczną strategią, jeśli jest wykonywana prawidłowo.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *